Füzesi Attila neve sokáig ismeretlen volt a szélesebb nyilvánosság számára, egészen addig, míg ki nem derült, hogy a leggazdagabb magyarok egyike egy alföldi kis faluban tanít történelmet. Több mint 10 milliárd forintos vagyonnal rendelkezik, mégis hetedikesek és nyolcadikosok padjai között érzi magát igazán otthon. Siker, alázat, visszaadás – ezek mentén haladt az útja.
2025-ben a 99. „A 100 leggazgadabb 2025” listáján, de cikkünk sok más egyéb forrásból és interjúból építkezik. Sőt Füzesi Attila milliárdosról már írtam a Magyar Marketing Fesztivál blogján is.
Moszkvától a milliókig
Füzesi a Lomonoszov Egyetemen szerzett történelemtanári diplomát. Diákként fedezte fel az ingyenes hirdetési újságok piacában rejlő lehetőséget. Egy budapesti mintára alapozva Moszkvában indított újságja hárommilliós heti példányszámot ért el, megalapozva későbbi vagyonát.
Kávézók, öntödék, lakóparkok
A reklámújság sikerét követően Esterházy Café néven kávézóláncot nyitott Moszkvában. Később alumíniumöntödét és export-tanácsadó céget vezetett. 2009-ben hazatért Magyarországra, és megalapította a Trendo Invest nevű ingatlanfejlesztő vállalatát. Budapesten luxuslakóparkokat épített, köztük a hírhedtté vált Csillaghegy Residence-et is.
Botrányok árnyékában
Az ingatlanprojektek nem voltak mentesek a konfliktusoktól. A Csillaghegy-projekt kivitelezési vitája rendőrségi nyomozásig fajult. Önbíráskodás és sikkasztás gyanúja is felmerült, mindkét fél feljelentést tett. A lakók éveket vártak új otthonaikra.
Vissza a gyökerekhez: tanári pályán
Füzesi eredeti végzettsége szerint történelemtanár, és ma is ennek él. Heti két alkalommal tanít Fülöpjakabon, egy kicsi falusi iskolában. „Ez is olyan, mint egy üzlet, csak itt nem pénzben mérjük a sikert, hanem a gyerekek tudásában” – vallja.
Modern oktatás vidéken
Tanítási módszere különleges: videókat használ, nem feleltet, mindenkit gondolkodásra buzdít. Egyik órán például a berlini fal kapcsán két oldalra osztotta az osztályt: az NSZK és az NDK álláspontjait kellett megvédeniük.
Több mint tanítás: a leggazdagabb magyarok közt is ritka
Saját alapítványán keresztül finanszírozza az iskolabuszt, angoltanárokat alkalmaz, tanulmányutakat szervez Auschwitzba és Dubajba. A dubaji útra motivációs levéllel pályázhattak a gyerekek – a teljes költséget Füzesi állta.
Veteránautók és vidéki élet
Hat gyermek édesapja, akinek szenvedélye a veteránautó-gyűjtés. Hatvan darab szocialista autót őriz gondosan a birtokán, ahol egykor Klebelsberg Kunó is lakott. A kúriát saját maga újította fel.
„Tanár úr, magáért megcsinálom, mert maga hiteles.”
– meséli az egyik diákja mondatát, amit sosem felejt el.
Zárszó: a valódi értékek
Füzesi Attila története azt üzeni: a valódi siker nem a bankszámlán, hanem az emberek életére gyakorolt hatásban mérhető. Ő nemcsak tanít – példát mutat. A jövő generációját neveli, a maga csendes, de kitartó módján. Ha már leggazdagabb magyarok: nézd meg Derczó István riportját is.
Megszeretnéd ismerni az elmúlt 10+ év Marketing Fesztiválozó cégeket, hogy partnereket, ügyfeleket, leadeket szerezz? Csatlakozz ingyen a KKVMátrix kapcsolatépítő platformunkhoz: https://kkvmatrix.hu/start
Itt a Magyar Marketing Fesztivál 2026 Facebook-eseménye, jelöld be, hogy OTT LESZEL 2026.01.29-én és biztosan nem maradsz le!